Caffè con panna
Caffè con panna

Napoje kawowe z bitą śmietaną - po włosku i po wiedeńsku

Kawa z tłustą panną

Najpopularniejszy we Włoszech napój z bitą śmietaną - caffè con panna - to kawa bardzo prosta: do espresso lub niedużego lungo (maks. 50 ml) dodajemy bitą śmietanę dobrej jakości.

Można ją zrobić w syfonie do bitej śmietany lub ubić ręcznym mikserem. Unikamy śmietanki ze sprayu, bo jej smak potrafi jedynie zepsuć wszystkie nasze starania.

Trzeba pamiętać, że wykorzystujemy tu śmietanę tłustą – 30- lub nawet 36-procentową, dla wielu kawoszy nie będzie to więc kawa, którą można delektować się codziennie, ale od czasu do czasu deserek tego typu nikomu nie zaszkodzi. 

Ostateczny kształt napoju, jakim jest caffè con panna, uzyskuje się poprzez zastosowanie odpowiednich naczyń – mniej lub bardziej eleganckich. Bitą śmietanę posypuje się często sproszkowaną czekoladą, kakao. Można też, oczywiście, dekorować na przykład wafelkami w czekoladzie czy kruchymi ciasteczkami.

Podobny napój w Austrii – kawę po wiedeńsku – robi się na bazie większej kawy z ekspresu ciśnieniowego - małej caffè crema (dla Austriaków czy Polaków jest to nadal kawa „mocna”). Bitą śmietanę posypuje się czekoladą, a niekiedy także odrobiną mielonej kawy.

Waluty

Sklep z kawą - kontaktSklep z kawą - skontaktuj się

 

 

 690 819 174

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl