Single origin - jednorodne arabiki z całego świata

 

W kategorii ARABIKA 100% W ZIARNACH - SINGLE prezentujemy jednorodne kawy w ziarnach. Są to przede wszystkim single pochodzące z renomowanych palarni, za którymi stoi duża tradycja, m.in. palarni włoskich.

Jedno źródło - jeden region - jedna plantacja

Moda na kawy jednorodne opanowała całą Europę. Nie są od niej wolne również Włochy - kraj, który odniósł największy sukces - w skali całego świata - pod względem promocji swojej własnej kawowej kultury. Mimo że istotą espresso italiano jest tworzenie doskonale zbalansowanych mieszanek kawowych, dziś Włosi coraz bardziej interesują się także singlami, wykorzystując swoje ponadprzeciętne umiejętności w paleniu kawy do przygotowywania jednorodnych arabik.

Dzięki doskonałemu włoskiemu paleniu nasze kawy single origin (wł. mono origine lub monorigine - co oznacza 'pochodzące z jednego źródła' = jednej plantacji lub jednego regionu) są o wiele mniej kwaskowe niż to, co powstaje w palarniach europejskiej Północy (również w Polsce).

Obecnie mamy w ofercie kilkadziesiąt znakomitych kaw tego typu, palonych tak doskonale, że można je parzyć nie tylko w kawiarkach czy ekspresach przelewowych, ale nawet w ciśnieniowych ekspresach elektrycznych, szczególnie w automatach.

Kawy jednorodne, na których nie można się zawieść

W naszej ofercie znajduje się kilka serii singli pochodzących z Włoch. Ich producentami są znane i cenione palarnie - właściciele następujących marek:

  • Compagnia dell'Arabica (palarni Corsino Corsini z Toskanii)
  • Illy Monoarabica (palarni Illycaffe, właściciela marki Illy)

A co dla zwolenników alternatywnych metod parzenia?

Nie wszystkim przeszkadza naturalna kwasowość arabik. W ostatnich latach mówi się coraz częściej o bogactwie bukietu aromatycznego i nut smakowych w arabikach palonych łagodniej. Mocniejsze palenie usuwa nadmierną kwasowość, ale równocześnie w pewnym stopniu powoduje ograniczenie tego bogactwa.

Kawy palone łagodniej są akceptowane szczególnie przez zwolenników tzw. alternatywnych metod parzenia. Do najciekawszych kaw tego typu należą znakomite

  • kolumbijskie arabiki regionalne Juana Valdeza z serii Gourmet Selection Cafe de Origen.

Arabika - single

Bestsellery
Twinings Earl Grey puszka 100g x 4
Twinings Earl Grey puszka 100g x 4

88,00 zł

szt.
Waluty

Sklep z kawą - kontaktSklep z kawą - skontaktuj się

 

 

 884 782 751

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl