Arabica 100% - mieszanki arabik w ziarnach

 

Kategoria "Arabika - mieszanki" powstała dla miłośników czystych arabik do tradycyjnych metod parzenia - aby ułatwić im wyszukiwanie. Włoskie palarnie, nastawione na rynek Ho.Re.Ca., a szczególnie palarnie z włoskiego Południa, niechętnie przygotowują mieszanki zawierające wyłącznie ziarna arabik. Kawy takie nie wydają się Włochom tak dobre do espresso, jak mieszanki z dodatkiem robusty. Dlatego takich kaw na rynku włoskim jest mało. Ale mamy w ofercie kawy z innych regionów świata, które uzupełniają tę niszę.

Większość palarni ma w ofercie tylko jeden blend, a wciąż są i takie, które nie mają ani jednego. Czasami palarnie decydują się na czystą arabikę dopiero wtedy, gdy zaczynają poważnie myśleć o eksporcie. To zagraniczne rynki wymuszają wprowadzenie do oferty mieszanek 100% arabiki.

W Europie północnej - w Niemczech czy Skandynawii - 100-procentowe mieszanki arabik są popularne, ale są to z reguły kawy niskiej jakości, produkowane metodami przemysłowymi, nie rzemieślniczymi, palone w większości delikatnie, a więc nieprzyjemnie kwaśne. Dlatego proponujemy kawy z polskich palarni, jak i wspaniałe kolumbijskie mieszanki arabik.

Włoskie kawy z klasą 

Musetti z prowincji Piacenza (Arabica Marrone (Brown), Arabica Blu (Blue) i Evoluzione)

Zicaffe z Marsali na Sycylii (Black Italy)

Polskie 100-procentowe arabiki

Vaspiatta z Radzymina (Africana)

Mieszanki arabik z Kolumbii

Nasze kolumbijskie mieszanki arabik należą do najdoskonalszych na polskim rynku 

  • kolumbijska marka Juan Valdez ma wśród tego typu mieszanek aż trzech znakomitych reprezentantów - kawy VolcanCumbre i Colina Caracolito

Arabika - mieszanki

Bestsellery
Twinings Earl Grey puszka 100g x 4
Twinings Earl Grey puszka 100g x 4

88,00 zł

szt.
Waluty

Sklep z kawą - kontaktSklep z kawą - skontaktuj się

 

 

 884 782 751

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl