Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
ZWROTY I REKLAMACJE
Rękojmia, gwarancja i zwroty

 

Prawo konsumenta do odstąpienia od umowy

Konsument może odstąpić od umowy bez podania przyczyny, składając - w terminie 14 dni od dnia doręczenia mu produktu - stosowne oświadczenie w jakiejkolwiek formie. Do zachowania powyższego terminu wystarczy wysłać oświadczenie przed jego upływem na adres sklepu: Sklep CaffeMio.net, ul. Widna 6, lok. 20, 50-543 Wrocław lub na adres mailowy: sklep@caffemio.net

W przypadku odstąpienia od umowy zawartej na odległość, umowa jest uważana za niezawartą. To, co strony świadczyły, ulega zwrotowi w stanie niezmienionym. Zwrot powinien nastąpić niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni. Zakupiony towar należy zwrócić na poniższy adres: Sklep CaffeMio.net, ul. Widna 6, lok. 20, 50-543 Wrocław.

Bezpośrednie koszty zwrotnego dostarczenia towaru w związku ze skorzystaniem z uprawnienia ponosi Konsument, chyba, że Sklep zgodził się je ponieść lub nie poinformował konsumenta o jego prawie odstąpienia od umowy.

W przypadku odstąpienia Klienta od umowy, Sklep dokona zwrotu ceny produktu, wraz z kosztem dostawy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów, które wynikały z wybranego przez Klienta sposobu dostarczenia innego niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Sklep) w ciągu 14 dni od daty otrzymania oświadczenia Konsumenta. Zwrot nastąpi przy użyciu takich samych sposobów płatności jak te, które wybrał przy transakcji Konsument, lub - za zgodą Konsumenta - na wskazany przez niego rachunek bankowy.

Wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy znajduję się TUTAJ.

Więcej informacji na temat Prawa odstąpienia od umowy zawartej na odległość, w tym omówienie wyjątków, w którym Konsumentowi nie przysługuje to prawo, znajdziecie Państwo w Regulaminie sprzedaży.

 

Gwarancja i reklamacja

Sprzedawane w Sklepie urządzenia mają 12-miesięczną gwarancję producenta. Z gwarancji mogą korzystać zarówno Klienci-Konsumenci, jak i Klienci firmowi czy instytucjonalni, którzy nie są konsumentami w rozumieniu prawa. 

Warunkiem rozpatrzenia reklamacji składanej na podstawie gwarancji jest przedstawienie przez Klienta dowodu zakupu produktu.

Sklep rozpatrzy reklamację w ciągu 21 dni i powiadomi Klienta w formie elektronicznej o stanowisku, jakie zajął.

Korzystanie z gwarancji nie wyklucza uprawnień Konsumenta do skorzystania z rękojmi - z odpowiedzialności sprzedawcy za niezgodność towaru z umową.

TUTAJ znajduje się formularz reklamacyjny.

 

Rękojmia

Produkty oferowane w Sklepie objęte są 24-miesięczną odpowiedzialnością sprzedawcy za niezgodność towaru z umową. Istnieje domniemanie, że jeżeli Konsument zgłosił rękojmię Sprzedawcy w ciągu 12 miesięcy od doręczenia produktu, to wada produktu istniała już w chwili jego wydania.

Więcej informacji na temat rękojmi znajdziecie Państwo w Regulaminie sprzedaży.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl