Menu
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Kawa Fairtrade - z certyfikatem Sprawiedliwego Handlu

Do najważniejszych zasad, jakie tzw. Ruch Sprawiedliwego Handlu (nazywany z angielska Ruchem Faire Trade) usiłuje wprowadzać do praktyki rynkowej organizacji biznesowych, zainteresowanych ogrzaniem się w cieple idei fair trade, należą sprawiedliwe płace dla pracowników, gwarantowanie właściwych warunków socjalnych, demokratyczne zarządzanie organizacjami producenckimi i dbałość o środowisko naturalne. Jednocześnie dąży się tu do zapewnienia producentom uczciwej zapłaty za produkty, zwiększania ich niezależności i rozpowszechnienia idei sprawiedliwego handlu wśród konsumentów i handlowców.

Kawy oznaczone znakiem "Fairtrade" (pisane łącznie!) to produkty certyfikowane przez Fairtrade International - największą organizację Ruchu Sprawiedliwego Handlu. Organizacja ta zajmuje się propagowaniem swoich idei i certyfikacją producentów, którzy spełniają wyznaczone przez nią kryteria.

kawy_z_certyfikatem_fairtrade

Istnieje kilka innych niż "Fairtrade" certyfikatów związanych z Ruchem Sprawiedliwego Handlu, a także kilka certyfikatów, które w większym stopniu łączą odpowiedzialność społeczną producentów z poszanowaniem środowiska naturalnego. Jednak certyfikat "Fairtrade" jest najbardziej popularny w branży kawowej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl