Menu
PRODUKTY POLECANE
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najlepsza kawa do ekspresu - czyli kawy espresso z certyfikatem INEI

 

Certyfikat "Espresso Italiano" to certyfikat nadawany przez włoską organizację producentów kawy i profesjonalnego sprzętu do parzenia kawy - Instituto Nazionale Espresso Italiano (INEI).

Dla jakiej kawy medal? 

Aby otrzymać dla swojego produktu znak „Espresso Italiano”, producent nie musi zabiegać o certyfikowane surowce, nie musi dokumentować przebiegu produkcji i gromadzić sterty dokumentów. W zasadzie wystarczy jedno: udowodnić, że kawa pozwala na uzyskanie doskonałego espresso, spełniającego wszystkie mocno wyśrubowane normy INEI.

Idealna kawa do ekspresu - najlepsze espresso z certyfikatem INEI

Kawowy mercedes w filiżance

„Espresso Italiano” to, obok certyfikatu CSC, najważniejszy we Włoszech i na świecie certyfikat dotyczący jakości kawy. Jednak w przeciwieństwie do CSC, certyfikat INEI dotyczy tylko i wyłącznie końcowego efektu (kawy w filiżance), który dla rynku kawowego we Włoszech jest szczególnie ważny.

Bezkonkurencyjne espresso na świecie?

Mieszanki kawowe z certyfikatem INEI należą do wąskiej grupy najlepszych kaw espresso na świecie. Nie certyfikuje się mieszanek czystej arabiki, a tym bardziej singli, bo z singla nie da się zaparzyć najwyższej jakości espresso i oczywiście nie certyfikuje się kaw z taniego ziarna ani kaw nieumiejętnie zbalansowanych. Nie otrzyma znaku "Espresso Italiano" kawa z palarni, która nie zatrudnia najlepszych kiperów i najwyższej klasy specjalistów od palenia.

Niedościgniony smak kawy zagwarantowany

I choć certyfikat INEI nie jest złotym medalem dla najlepszej kawy na świecie, choć istnieją mieszanki espresso bez certyfikatu, które dorównują pod względem jakości kawom INEI (nie wszystkie palarnie chcą płacić za procesy certyfikacyjne), to jednak dla miłośników klasycznego włoskiego espresso symbol filiżanki INEI jest gwarancją, że mają do czynienia z kawami najwyższej klasy, na których nie mają prawa się zawieść.

Kawa do ekspresu 

Kupując kawy ze znakiem Espresso Italiano trzeba pamiętać, że są to kawy do espresso - przygotowane do parzenia w kolbowych ekspresach ciśnieniowych. Oczywiście znakomicie sprawdzają się także w automatach kawowych, w kawiarkach czy ekspresach przelewowych, bo ich jakość jest bardzo wysoka, ale pełną klasę odkrywają w rękach profesjonalnego baristy, który pracuje na wysokiej klasy ekspresie kolbowym (choć niekoniecznie z certyfikatem INEI).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl