Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Compagnia dell'Arabica - single z włoskiej palarni Corsini

Toskańska spółka Corsino Corsini S.p.A. z Badia al Pino, niedaleko Arezzo, jest właścicielem dwóch kawowych marek - Caffé Corsini oraz Compagnia dell'Arabica.

W naszej ofercie znajdują się obecnie kawy tej drugiej marki - wybrane przez nas jednorodne arabiki, wyróżniające się wysoką jakością ziarna i doskonałym włoskim paleniem. Dzięki zdecydowanie mocniejszemu paleniu, niż to, które znamy z Polski, Niemiec, Austrii czy Skandynawii, kawy Compagnia dell'Arabica mają stosunkowo niską jak na czyste arabiki kwasowość. I dlatego single Corsiniego nadają się (podobnie jak znakomite single Mokarico i Mono toskańskiej palarni A.D.A z Florencji czy arabiki jednorodne palarni Agust z Bresci) nie tylko do francuskich kawiarek, maszynek przelewowych czy dripów, ale również do automatów kawowych. Oczywiście dobrze zrównoważone espresso trudno uzyskać z singla, ale lungo czy americano jest już możliwe. A cudowny aromat świeżo mielonych jednorodnych arabik najwyższej klasy całkowicie rekompensuje nieco wyższą kwasowość nawet tym, którzy nie lubią kwaśnych nut w kawie.

Wielką zaletą naszych włoskich palarni z wieloletnimi tradycjami jest także to, że ich single i mieszanki mają zawsze ten sam charakter, o co bardzo trudno w świecie palarni na dorobku, z jakim mamy do czynienia w Polsce (nie mówiąc już o paleniu przemysłowym wielkich kawowych koncernów, których produkty z reguły charakteru nie mają wcale).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl